Instagram Kullanıcı Bulunamadı Hatası

Instagram Kullanıcı Bulunamadı Hatasıyla Neden Karşılaşırız?

"Instagram kullanıcı bulunamadı" hatası, Instagram'da arama yaptığınızda belirli bir kullanıcının profiline erişememeniz durumunda ortaya çıkar.

Bu hatanın başlıca nedenlerinden bir tanesi Instagram hesabınızın kapatılmış olmasıdır. Kapatılan Instagram hesabınızı, açmak için ‘’Instagram Hesabın Koşullarımızı İhlal Ettiği için Kapatılmıştır.’’ yazımızdan kapatılan Instagram hesabının nasıl açılabileceğine bakabilirsiniz. Instagram kullanıcı bulunamadı hatasını almanızın başka bir nedeni ise hesabınızı daha önceden dondurmuş olmanızdır. Instagram da dondurulan hesabı açmak için Instagramın hesap açma formunu doldurmanız gerekmektedir. Kullanıcı bulunamadı hatasını başka bir kişinin profiline bakarken aldıysanız kişi sizi engellemiş veya kullanıcı adını değiştirmiş olabilir.

Instagram Kullanıcı Bulunamadı Hatası Nasıl Çözülür?

Kullanıcı bulunamadı hatasının farklı durumlara göre birden çok çözümü vardır. Bu hataları çözmek için yapılacakları sizler için sıraladık.

Kullanıcı bulunamadı hatasıyla karşılaşmamızın sebebi o Instagram hesabının kapatılmasıyla, o hesaba giriş yaptığımızda aldığımız hatada verilen itiraz formunu doldurmalıyız. Daha sonra yapmamız gereken Instagram Destek Merkezi’nden yanıt beklemek olacaktır. Kullanıcı sizi engellemişse sizi engelleyen hesapları görmeniz için farklı bir Instagram hesabından Instagram’a giriş yaparak aynı kullanıcı adının yeni açtığınız hesapta görünüp görünmemesini kontrol etmeliyiz. Kullanıcı bulunamadı hatasının bir diğer nedeni ise hesabınızın dondurulmuş olmasıdır. Dondurduğunuz hesabınızı açmak için ‘’ https://help.instagram.com/contact/1652567838289083’’ Instagram hesap dondurma formunu kullanabilirsiniz. Tüm adımları izledikten sonra kullanıcı bulunamadı hatasını çözemediysek kişi kullanıcı adını değiştirmiştir. Kişi Instagram kullanıcı adını değiştirmişse bu kişiyi bulabilmenizin tek yolu kişi rehberinizde kayıtlı ise Instagram önerilen arkadaşları gözden geçirmektir.

 

Kişinin Instagram Hesabını Kapattığını Nasıl Anlarız?

Instagram’da bir kişinin hesabını kapattığını anlamanın tek yolu kendi hesabınız ve kendi hesabınız dışında bir fake hesapla kontrolünü sağlamaktır. Bunun nedeni aradığınız kullanıcı adı sizi engellediyse kullanıcı bulunamadı hatasıyla karşılaşırsınız. Bu nedenle iki hesaptan da kotnrol ederek kesin bir sonuca ulaşabilirsiniz. İki hesaptan da kullanıcı bulunamadı hatası alıyorsanız hesabınız kapatılmış eğer sadece fake hesaptan bu hata ile karşılaşıyorsanız kullanıcı sizi engellemiş demektir.