Instagram Hesabın Koşullarımızı İhlal Ettiği için Kapatılmıştır.

"Instagram Hesabın Koşullarımızı İhlal Ettiği için Kapatılmıştır" hatası, Instagram'ın Kullanım Filtreleri veya Topluluk Kuralları gibi politikalarına uymadığı için kapatıldığını bildirir.

Koşulları İhlal Etti Hatasıyla Ne Yaparsanız Karşılaşırsınız?

Instagram hesabın da koşulları ihlal etme uyarısını almanızın bir çok nedeni olabilir. Spam veya sahte hesap oluşturmak, şiddet içeren veya nefret söylemi içeren içerikler paylaşımı yapmak, başka hesapları mesaj arama veya yorumla rahatsız etmek, telif haklarını korumamak veya başka kullanıcıların fikri haklarına saygısızlık etmek, Instagram’ın reklam politikalarına uymamak

 

Kapatılan Hesabınızı Açmak İçin Ne Yapmalısınız? 

Instagram topluluk kurallarını ihlal eden bir içerik paylaşırsanız ve bu Instagram'a şikayet yolu ile bildirilirse, uyarılmadan hesabınız kapatılabilir. İnstagram hesabınızın kapanma sebebi ise Instagram’ınıza bağlı olan maile gelecektir. Hesabınız kapatıldıktan sonra bu kararı doğru bulmuyorsanız buna itiraz edebilirsiniz. İtiraz etmek için uygulamanız gereken adımlar şunlardır :

 1. İlk olarak Instagram uygulamasını açıp, kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapın
 2. Karşınıza Instagram hesabınızın kapatıldığına dair bir uyarı metni gelecektir. Bu metinde Daha Fazla Bilgi Al seçeneğine tıklayınız.
 3. Daha sonra hesabınız koşullarımızı ihlal ettiği için kapatılmıştır diye başlayan bir sayfa açılacaktır. Buradan ‘’Bize bildirin’’ yazısına tıklayınız.
 4. Bir sonraki adımda kapatılan instagram hesabı için itiraz formu karşınıza gelecektir.
 5. Gelen formda sizden bazı kişisel bilgiler isteyecektir. İstenilen bilgileri eksiksiz doldurunuz. İsim-Soyisim, Kullanıcı adınız, Numaranız ve Instagramınıza bağlı mail adresiniz gibi bilgileri doldurduktan sonra neden itiraz ettiğinizi bize bildirin kutucuğuna ; ‘’ Instagram hesabım sebebsizce kapatıldı. Kapatılan Instagram heasbımın Instagram topluluk kurallarının dışına çıkmadığını düşünüyorum. Kapatılan Instagram hesabımla alakalı yardımınızı bekliyorum. Gereğini yapmanızı talep ediyorum.’’ yazabilirsiniz.
 6. Kapatılan instagram hesabı itiraz formunu eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra Gönder butonuna tıklayınız.
 7. Bu işlemi de tamamladıktan sonra mail adresinize mesaj gelecektir. Bu mesajda kapatılan Instagram hesabınız için bir kod verilecek ve bu kodu kağıda bugünün tarihiyle yazıp yüzünüzün olduğu bir fotoğraf isteyecektir.

Kapatılan Instagram hesabını açmak için yapacağınız işlemler bunlardır. Instagram sizlere 5-7 gün arasında olumlu veya olumsuz bir dönüş yapacaktır.

Kapatılan Instagram Açmanın Alternatif Çözümü

Yukarıda hesabınızı açtıktan sonra instagram itiraz formu karşınıza çıkmıyorsa veya şifrenizi bilmiyorsanız, kendiniz bu formu adresinden doldurabilirsiniz.

 1. Kapatılan Instagram itiraz formunu buradan açınız.
 2. Gelen sayfada "Bu hesap bir işletmeyi, ürünü veya hizmeti temsil etmek için mi kullanılıyor?" sorusuna eğer hesap açma işlemini işletme hesabı için yapıyorsanız evet, kişisel hesabınız için yapıyorsanız hayır seçeneğine tıklayınız.
 3. Gelen formda Ad-Soyadı, kullanıcı adınızı, e-posta adresinizi ve yaşadığınız ülkeyi doldurduktan sonra gönder butonuna tıklayınız.
 4. Daha sonra sizlere gelen mailden Instagram’ın istediği adımları yaptığınızda olumlu veya olumsuz bir dönüş gelecektir.

Bir daha instagram hesabınızın kapanmaması ve telif yememeniniz için Instagram topluluk kurallarını okuyabilirsiniz.

https://ataturkmedya.com/instagram/ Üzerinden bizlerle iletişime geçerek hizmet alabilirsiniz